Socialinio verslo apdovanojimai: pirmą kartą bus įvertinti už tvarumą, inovatyvumą regionuose ir  bendradarbiavimą

Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA) kviečia socialinio verslo atstovusdalyvauti bendradarbiavimo konkurse. Konkurso tikslas – atskleisti nuostabią bendradarbiavimo vertę ir parodyti, kiek daug galima nuveikti, jei suremiami pečiai bendram tikslui.

Socialinio verslo organizacijų prašoma pasidalinti sėkmingo bendradarbiavimo istorijomis ir papasakoti, kaip vykdant savo veiklą sekasi bendradarbiauti su nevyriausybinėmis organizacijomis, verslu, viešuoju sektoriumi bei kitais socialiniais verslais siekiant įgyvendinti organizacijos visuomenei vertingas veiklas.

„Esu įsitikinusi, kad sėkmė priklauso ir nuo sugebėjimo bendradarbiauti. Šiais apdovanojimais siekiame parodyti, kad bendradarbiaudami socialiniai verslai gali sukurti dar daugiau vertės ir tapti labiau atsparesni nuolat kylančiams iššūkiamas. Pasidalindami geraisiais pavyzdžiais siekiame įkvėpti kitus bendradarbiauti“, – sako LISVA vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

Žinomas tokio bendradarbiavimo pavyzdys – socialinis verslas TEXTALE, kuriantis žiedines tekstilės grandines. Jis veikia kaip žiedinė mados platforma, skirta dėvėtų drabužių siuntimui, tekstilės rinkimui, rūšiavimui, paruošimui pakartotiniam naudojimui, perpardavimui, taisymui, perdarymui ir antriniam dizainui, sąmoningam stiliui, švietimui ir konsultacijoms.

TEXTALE bendradarbiauja su naujų drabužių gamintojais ir importuotojais, surenka vis dar tinkamus dėvėti drabužius, juos pataiso ir sugrąžina į rinką.  Tokiu būdu yra pratęsiamas gaminio gyvavimo ciklas, jis yra nėra išmetamas. TEXTALE sutvarkytais drabužiais aprūpina sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos “Vilniaus Viltis” narius.

Konkurso nominacijos:

Tvarumo ambasadoriai. Skiriama už darnų bendradarbiavimą siekiant aplinkosauginių tikslų.

Verslūs regionai. Skiriama regione veikiančiam atviram ir bendradarbiaujančiam socialiniam verslui.

Bendruomenės kūrėjai. Skiriama organizacijai, kuri telkia kitus ir buria bendruomenę vardan savo socialinio/aplinkosauginio tikslo.

Užsiregistruoti dalyvauti bendradarbiavimo konkurse galima iki kovo 8 dienos – REGISTRACIJA

Nominacijos bus vertinamos pagal šiuos kriterijus:

– Sinergija kurianti inovacijas – bendradarbiavimo dėka yra sukuriama kažkas naujo, inovatyvaus.

– Bendradarbiavimo sukuriamas socialinis/aplinkosauginis poveikis.

– Bendradarbiavimo tęstinumas – bendradarbiavimas yra tęstinis arba kartojamas.

Konkurso dalyviai turės galimybę laimėti vertingus prizus:

– praktines verslo konsultacijas;

– vaizdo reportažą apie jų socialinį verslą;

– mentorystę sėkmingai veikiančioje socialinio verslo organizacijoje Kanadoje.

Kaip bus vertinami konkurso dalyviai

50 proc. vertinimo sudarys komisijos vertinimas ir 50 proc. viešas balsavimas, kuris bus atviras kovo 8-18 dienomis. Nominacijų nugalėtojai bus paskelbti kovo 29 d. Socialinio verslo forumo metu.

Registracijos anketą galima surasti –

https://www.facebook.com/events/239106391711844

Apdovanojimų konkursas yra Šiaurės ministrų tarybos finansuojamo projekto “Nordic-Baltic Cooperation for Green and Inclusive Societies” dalis. Geriausios istorijos siekiant įgyvendinti aplinkosaugos tikslus bus įtrauktos į tarptautinį gerųjų pavyzdžių leidinį ir pristatytos Socialinio verslo forume

Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA) kartu su užsienio partneriais: Latvijos socialinio verslumo asociacija, Švedijos organizacija „SE Forum“ ir Estijos socialinių verslų tinklu įgyvendina projektą,  kuriuo siekiama, kad visuomenės būtų žalesnės, tvaresnės ir įtraukios.  (“Nordic-Baltic Cooperation for Green and Inclusive Societies”).

Projektas yra Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje „Nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimo rėmimo programa“ dalis.  Jis yra skirtas socialinių verslų ir nevyriausybinių organizacijų, kurios sprendžia aplinkosaugos, klimato kaitos problemas, bendradarbiavimui stiprinti.

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top