Naujienos
Išrinkti nugalėtojai!

Minint Tarptautinę socialinio verslo dieną, Vilniuje buvo apdovanoti socialinio verslo atstovai, kurie mokėsi, tobulėjo ir išsiskyrė savo veikla, dalyvaudami „Poveikio akademijoje’24“. V. Bražiūnaitė pasakoja, kad šiemet norinčių dalyvauti buvo beveik 50, iš kurių, pagal kriterijus, atrinkta, kaip ir planuota, 10. Per beveik tris mėnesius jie sudalyvavo keturiose mokymų sesijose ir sėmėsi žinių apie paveikią komunikaciją, finansinį tvarumą, poveikio matavimą bei dirbtinio intelekto įrankių panaudojimą savo veikose. Taip pat turėjo unikalią galimybę gauti konsultacijas iš daugiau nei dvidešimties mentorių, įvairių sričių ekspertų. 

Šiais metais „Poveikio akademija’24“ nugalėtojais tapo: pirmosios vietos laimėtojas VšĮ „Unikalus šokis“ ir gavo Luminor įsteigtą 3000 EUR piniginį prizą. Antroji vieta – VšĮ „CupCupas“, trečioji vieta VšĮ „Mamos linija“, ketvirtoji vieta Rokiškio tautodailininkų asociacija, penktoji vieta „Gerų patirčių namai“. O daugiausiai publikos simpatijų sulaukė Social Experiment (VšĮ „Trys dienos“).

Skaityti daugiau: 

Socialinius verslus kviečia į „Poveikio akademiją“: bus galima laimėti 3000 eurų

Iki rugsėjo 9 d. socialiniai verslai gali pildyti paraišką dalyvauti trijų mėnesių programoje „Poveikio akademija“, kurią organizuoja Lietuvos socialinio verslo asociacija (LISVA) ir „Luminor“ bankas. Programos metu numatytos ekspertinės mokymų sesijos, individuali mentorystė, konsultacijos ir kita veikla, o jos pabaigoje dalyviai pretenduos į finansinį 3 tūkst. eurų paskatinimą.

Skaityti daugiau:

Norisi lengvai praplėsti akiratį ir pažinčių ratą, bet neaišku, kur ir kaip?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas trečias suaugęs žmogus visame pasaulyje patiria vienatvę, o jauni ir pagyvenę žmonės – dar dažniau. Laimei, yra vieta, kurioje vienatvė išnyksta. 

Inovatyvus, energingas ir spalvingas projektas „Social Experiment” (liet. Socialinis eksperimentas) suteikia galimybę prasmingai praleisti laiką, susipažinti su naujais žmonėmis ir galbūt net susirasti antrąją pusę.

Skaityti daugiau:

Esate vyresnio amžiaus ir ieškote turiningos veiklos?

Dainavimo, rankdarbių, šaškių būreliai, sveikatos ir amatų klubai – veiklos ne tik jaunimui, bet ir senjorams. Apie tai, kuo Lietuvoje gali užsiimti vyresnio amžiaus žmonės, pasakoja Kauno Vilijampolės bendruomenės centro „Veršva“ vadovė Jolanta Gulbinienė.

Kauno Vilijampolės bendruomenės centras „Veršva“ veikia jau daugiau nei 20 metų.

Skaityti daugiau:

Keičia gyvenimus per judesį ir palaikymą

Socialinio verslo „Unikalus šokis“ įkūrėja ir vadovė Rita Juškytė kiekvieną dieną savo veikla griauna nusistovėjusius stereotipus apie negalią ir kuria įtraukią bendruomenę, kurioje kiekvienas jaučiasi svarbus. Per šokį, kūrybą ir mokymąsi socialinis verslas padeda žmonėms su negalia atrasti savo stiprybes, pasitikėjimą savimi ir vietą visuomenėje.

 „Unikalus šokis“ tapo Poveikio akademija’24 nugalėtoju! 

Skaityti daugiau: 

„Angelų mamos“ misija

Kūdikio netektis – tema, kuria dažnai vengiama kalbėti. Tačiau asociacija „Angelų mamos“, įkurta 2022 m. rugpjūčio mėnesį, drąsiai stoja prieš šią tylą, suteikdama erdvę nėštumą patyrusių ir kūdikio netektį išgyvenančioms mamos bei jų artimiesiems. 

Viena iš asociacijos bendrakūrėjų Dalia Stražinskaitė pasakoja, kad „Angelų mamos“ tikslas – sukurti palaikymo bendruomenę, padėti suprasti kūdikio netekties patirtį ir šviesti visuomenę.

Skaityti daugiau: 

Verslas skatina skaitymo džiaugsmą

Ar kada susimąstėte, kad ne visi žino, kas yra horizonto linija? Daugelis dalykų, kuriuos matome kasdien, neregiams nėra savaime suprantami ar pasiekiami. Todėl leidykla „Verslas ar menas“ rūpinasi, kad ši atskirtis taptų kuo mažesnė ir leidžia knygas, kurias galima patirti per lytėjimą, klausą ar net uoslę.

Leidykla „Verslas ar menas“ – viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, kuri veikia socialinio verslo modeliu. 

Skaityti daugiau: 

Pamirštas dvaras pasikeitė neatpažįstamai

Daugelis dvarų Lietuvoje šiandien yra paversti muziejais arba renginių vietomis, tačiau ne visi dvarai gali pasigirti prisidedantys prie pagalbos visuomenei. O štai Salų dvaras Rokiškio rajone – gali.

Rokiškio rajonas Lietuvoje žinomas dėl savo dvarų, galinčių pasigirti turtinga istorija. Praeityje dvarai būdavo svarbūs kaip aristokratų rezidencijos bei kaip kultūros centrai, skirti renginiams, o šiandien daugelis jų paversti muziejais. Tačiau kai kurie – dar ir padeda vargstantiems.

Skaityti daugiau:

 

Kaip emociškai padėti jaunai mamai: kartais reikia labai nedaug

Maždaug 4 iš 5 mamų po gimdymo patiria motinystės melancholiją, rodo atlikti tyrimai. Nors tai ir laikina emocinė būsena, nesulaukus pagalbos ar emocinės paramos, šie jausmai gali peraugti į sunkesnę formą ir atnešti rimtas pasekmes. 

Tam, kad taip nenutiktų, organizacijos „Mamos linija“ įkūrėja ir vadovė Dalia Tija Šilė nusprendė padėti emocinės paramos ieškančioms mamoms.

Skaityti daugiau:

Kelias pirmyn į gyvenimą – bendruomenė, padedanti gyti nuo priklausomybių

Priklausomybė nuo alkoholio iš žmogaus neretai atima viską ir palieka tik pasekmes, iš kurių bristi dažnai tenka ne vienerius metus. Tiems, kas apsisprendė pradėti gyvenimą iš naujo, socialinio verslo „Taikos kelias“ įkūrėjas Andrej Ivanov padeda tai padaryti lengviau. 

Prieš 13 m. įkurta reabilitacinė bendruomenė „Taikos kelias“ yra skirta iš asmeninių paskatų padėti socialinę atskirtį patiriantiems ir gyvenimų sunkumus išgyvenantiems asmenims. 

Skaityti daugiau:

Daugkartinio naudojimo puodeliai: kaip verslas iš Vilniaus keičia renginių įpročius

Kiekvienais metais Lietuvoje į šiukšlynus patenka daugiau nei 40 milijonų vienkartinių kavos puodelių – tai didžiulis skaičius, rodantis, kaip intensyvus vartojimas prisideda prie aplinkos taršos. 

Siekdama pakeisti šią situaciją, Vilniuje įsikūrusi socialinė įmonė „CupCup“ sukūrė daugkartinių puodelių sprendimus renginiams, kavinėms ir festivaliams.

 

Skaitykite daugiau: 

Atraskite naujas galimybes: dalyvaukite atrankoje į šių metų „Poveikio akademiją“!

Ar siekiate sustiprinti savo verslą? Norite sukurti finansiškai tvarų, stiprų ir pozityvius pokyčius skatinantį verslą? Tuomet ši galimybė kaip tik jums! „Poveikio akademija’24“ – tai unikali Lietuvos socialinio verslo asociacijos ir „Luminor“ banko programa, skirta socialiniams verslams, kurie siekia:

Skaityti daugiau:

Zero Waste sostinė – Mažeikiai?

Zero waste (nulinių atliekų) filosofija kalba apie tvarumą, atsakingą gamybą bei vartojimą, kai nebereikalingi daiktai ne tiesiog išmetami ir papildo vis didėjančius sąvartynus, bet yra perdaromi, taisomi, atiduodami. Pasaulyje vis labiau populiarėjant atsakingam požiūriui, Lietuvos zero waste sostine pretenduoja tapti… Mažeikiai. Glaudžiai bendradarbiaudamos dvi Mažeikiuose įsikūrusios įmonės VšĮ „Būk su manimi“ ir VšĮ „Dirbinyčia“ siekia, kad kuo mažiau tekstilės gaminių, baldų, avalynės būtų tiesiog išmetama – dvi draugės, dirbdamos kartu siekia visiems išmetamiems daiktams suteikti antrą gyvenimą.

Skaityti daugiau:

„Poveikio akademija’24“

Ar siekiate sustiprinti savo verslą? Norite sukurti finansiškai tvarų, stiprų ir pozityvius pokyčius skatinantį verslą? Tuomet ši galimybė kaip tik jums!

Skaityti daugiau: 

Salotų baras padeda integruotis socialiai pažeidžiamiems žmonėms

Šiemet VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ ir jos valdomas salotų baras „Mano guru“ kartu su dar 11 dalyvių prisijungė prie socialiniam verslui skirtos intensyvios trijų mėnesių programos „Poveikio akademija“, kurią sėkmingai įgyvendino Lietuvos socialinio verslo asociacija. Jos metu mokėsi finansinio tvarumo, verslo plėtojimo, sėkmingos komunikacijos ir kitų, socialinių verslų steigėjams aktualių dalykų. Specialistų vertinimu šis projektas pasirodė geriausiai ir buvo apdovanotas „Luminor“ įsteigtu prizu – 3000 eurų finansiniu paskatinimu.

Skaityti daugiau: 

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top