Kur galima paragauti protėvių istorijos?
Muziejus po atviru dangumi, kur tiek vaikai, tiek suaugusieji gali prisiliesti prie protėvių istorijos ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme – toks apibūdinimas labiausiai tiktų Širvintų rajone įsikūrusiam „Vikingų kaimui“. „Atvykusiems pas mus galima ne tik liesti įvairius eksponatus, bet ir juos išbandyti, pasimatuoti ar net ragauti,“ – sako viena iš šio muziejaus įkūrėjų Judita Korsakienė.
Santuoka ar vardo suteikimas ar laidotuvės be religinių apeigų? Prašom!
Ar kada susimąstėte, kaip svarbius gyvenimo momentus, kuriuos įprastai lydi religiniai ritualai, įprasmina nereligingi žmonės? Naujagimio sutikimas, tuoktuvės, laidotuvių ceremonijos, organizuojamos remiantis humanistine filosofija, teigiančia, kad žmogus pats turi teisę ir atsakomybę suteikti prasmę savo gyvenimui – tokias paslaugas siūlo VšĮ „Laimingas žmogus“, jau surengusi daugiau nei 1000 unikalių ceremonijų.
Zero Waste sostinė – Mažeikiai?
Zero waste (nulinių atliekų) filosofija kalba apie tvarumą, atsakingą gamybą bei vartojimą, kai nebereikalingi daiktai ne tiesiog išmetami ir papildo vis didėjančius sąvartynus, bet yra perdaromi, taisomi, atiduodami. Pasaulyje vis labiau populiarėjant atsakingam požiūriui, Lietuvos zero waste sostine pretenduoja tapti… Mažeikiai. Glaudžiai bendradarbiaudamos dvi Mažeikiuose įsikūrusios įmonės VšĮ „Būk su manimi“ ir VšĮ „Dirbinyčia“ siekia, kad kuo mažiau tekstilės gaminių, baldų, avalynės būtų tiesiog išmetama – dvi draugės, dirbdamos kartu siekia visiems išmetamiems daiktams suteikti antrą gyvenimą.