Rankdarbiai padeda šviesti apie (ne)galią
Kas bendro tarp tekstilinių rankdarbių ir negalios pažinimo? Marijampoliečių šeima – Tadas Bartaševičius bei Rūta Kupčinskaitė – tikina, kad šie dalykai gali sėkmingai papildyti vienas kitą. Jų įkurta mažoji bendrija „Spanguolės dirbtuvėlės“ jungia ne vieną veiklą – užsiima socialiniais bei edukaciniais projektais, bendruomeniniais renginiais, siūlo įsigyti šeimą suartinančius rankdarbių rinkinius.
Modelis be kojos ar neįgaliojo vežimėlyje? Taip, prašom!
Pirmą kartą susidūrę su šios modelių agentūros modeliais nustemba visi – iš komercinių ir socialinių reklamų, meno projektų į žiūrovą žvelgia neeiliniai veidai su neeilinėmis gyvenimo istorijomis. „Agentūra „Hero Talents“ įkurta tam, kad įgalintų negalią ar kitus kūno ypatumus turinčius žmones,“ – sako jos steigėja Ema Navickienė.
Kaip padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims?
Apklausos rodo, kad maždaug penktadalis Lietuvoje gimdančių moterų patiria reikšmingų pogimdyvinės depresijos simptomų, bet nesulaukia joms tuo metu taip reikalingos pagalbos. Projekto „Mama mums rūpi“ įkūrėjos Asta Petraitienė ir Nida Vildžiūnaitė nusprendė situaciją pakeisti ir skatinti žmones atidumo jaunai mamai ir jos būsenoms. Jų teigimu, posakis, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo – ne iš piršto laužtas.