„Socialinis verslas yra apie mažų, silpnų žmonių įgalinimą. Šalis yra stipri tiek, kiek stiprūs yra jos patys silpniausieji. Galima pirkti kiek tik nori tankų, karinės technikos, bet jeigu žmonės nesijaus, kad jie yra patys savo šalies šeimininkai, savininkai, tol nieko nebus. Tai socialinis verslas yra apie pilietinės visuomenės stiprinimą. Apie visuomenės, kuri nori užsidirbti, išlaikyti darbo vietas, mokytis, o ne ištiesta ranka laukti išmokų. Tokios visuomenės tu nepastumdysi, ji mąstanti“, – susitikime su atstovais pilietinės visuomenės atstovais Mažeikiuose kalbėjo Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė.
<…> Akmenės verslininkų asociacijos narys Vaidas Beišinas pastebėjo, kad ir šalies, ir rajonų valdžios atstovai
vis dar susitelkę į šaligatvių infrastruktūros atnaujinimą. O žmonių problemos lieka tarsi antrame plane. Pasak jo, trinkelės susidėvės, o žmonės, pamatę, kad regionuose nėra perspektyvos, realaus palaikymo kurti ir puoselėti kad ir tuos pačius mažiausius – socialinius verslus, emigruos iš regionų į užsienį ar išvyks į didžiuosius Lietuvos miestus. Kitaip tariant, atnaujintais šaligatviais nebebus kam vaikščioti.
<…> Susitikime dalyvavo ir socialinis verslas „Būk su manimi“. Ši organizacija surenka, išrūšiuoja ir sutvarko tekstilę, kurią gyventojai sumeta į tekstilės konteinerius. Tinkama naudoti tekstilė pagal sezoną grąžinama į atiduotuvę (Stoties g. 14, Mažeikiai), o gyventojai pasirenka ir už simbolinį mokestį įsigyja tai, ko jiems reikia. Ta tekstilė, drabužiai, kurie dėvėti, naudoti nebetinkami, yra taisomi, persiuvami, permezgami ir parduodami partneriams, gyventojams, įmonėms.
Kitas visiems gerai žinomas Mažeikių rajono socialinis verslas – „Dirbinyčia“ siekia sumažinti į gamtą išmetamos tekstilės kiekius. Veiklose dalyvauti kviečiami savanoriai – kaimų gyventojai, senjorai, žmonės, kuriems nedaug likę iki pensijos, bet kurių nepageidauja darbdaviai, taip pat – daugiavaikės mamos. Savanoriai persiuva netinkamus dėvėti drabužius, pataiso, sukarpo į šluostes ir pan. Svarbu paminėti, kad socialinio verslo sėkmė dažnai priklauso nuo bendruomenės palaikymo, valstybės politikos ir kitų veiksnių, skatinančių šią veiklą. Daugelis žmonių visame pasaulyje yra linkę rinktis produktus ar paslaugas iš įmonių, kurios turi aiškų socialinį tikslą ir orientaciją.<…>“.
Su pilnu straipsniu galite susipažinti SANTARVĖS LAIKRAŠTIS
Vizito metu vyko LISVA vadovė susitiko su Mažeikių rajono vicemere Kristina Juškevičiene. Susitikimo metu buvo aptarta, kaip savivaldybė gali prisidėti prie socialinio verslo plėtros šiame krašte ir bendradarbiavimo su Lietuvos socialinio verslo asociacija galimybės .
Dėkojame Buk Su Manimi ir Dirbinyčia už puikiai suorganizuotą vizitą!
Ši komunikacijos kampanija yra Lietuvos socialinio verslo asociacijos stiprinimo projekto G-A-L-I-U’23 (gebėjimai-atstovavimas-lyderystė-inovacijos-užimtumas) dalis ir yra finansuojama Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.