Virtualioje Kalėdinėje mugėje – daugiau prasmės turinčios dovanos

„Pirmojo blyno“ skanėstai, kvietimas į salotų baro „Mano guru“ tradicinę Kūčių vakarienę ar Vilniaus arkivyskupijos Caritas kartu su žymiu floristu Mantu Petruškevičiumi sukurta prabangi žvakė – tai ypatingos dovanos, kurias kuria socialinio verslo įmonėse dirbantys žmonės, neretai turintys negalią arba galvojantys apie gamtos išsaugojimą, tausojimą. O lėšos, kurias jie surinks už parduotas dovanas, bus panaudoti tam, kad dar daugiau juose dirbančių žmonių galėtų jaustis reikalingi visuomenei.

Dovanoms galima suteikti kur kas didesnę prasmę, o tuo pačiu prisidėti prie socialinės ar aplinkosauginės misijos. Lietuvos socialinio verslo asociacija organizuoja virtualią Kalėdinę mugę, kurios metu įsigytos dovanos ne tik nustebins bei pradžiugins artimuosius, bet ir bus kur kas prasmingesnės dėl savo socialinės misijos.

„Šiuo šventiniu laikotarpiu siūlome atsigręžti į svarbiausias vertybes, kviečiame paieškoti prasmingesnių dovanų, kurios ne tik tausoja gamtą, bet ir suteikia galimybę dirbti, kurti bei džiaugtis gyvenimu socialinėje atskirtyje atsidūrusiems žmonėms. Kalėdiniai sveikinimai gali būti ne tik šilti, jaukūs, bet ir tvarūs bei prasmingi. Tik reikia mokėti juos surasti,“– sako Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė.

Tad kviečiame apsilankyti virtualioje Kalėdinėje mugėje ir išsirinkti dovanas, atsigręžiančias į žmogų ir gamtą.

„Kybartų skanėstai“ – socialinės dirbtuvės, projektas, kurį ėmėsi realizuoti Kybartų socialinių paslaugų centras. Čia įvairiausius skanėstus kepa ir saldžiausias uogienes verda proto ir (ar) psichikos negalią turintys asmenys.

Kalėdines dovanos socialinių dirbtuvių dalyviams – galimybė išnaudoti savo laiką (šiuo metu – namuose) turiningai ir pelningai, galimybė dirbti, tapti pilnaverčiais visuomenės nariais, pildyti savo svajones.

Viešosios įstaigos „Mes žydim“ ketvirtus metus vystoma iniciatyva – augalų prieglauda „Gyvybės langelis“ sprendžia ekologinio tvarumo klausimus, atkreipia dėmesį į socialines visuomenės problemas surenkant nebereikalingus, atiduodamus augalus iš žmonių ir juos apgyvendinant prieglaudoje. „Gyvybės langelis“ siūlo virtualiai padovanoti augalą, sugalvoti jam vardą ir sekti jos gyvavimo istoriją. Kiekviena padovanota dovana, tai yra užsakytas augalo gyvenimo naujienlaiškis draugui ar artimajam, suteiktas jam vardas, tampa matomu, aptariamu ir viešojoje socialinėje erdvėje.

Europos piliečio apdovanojimą pelniusi viešoji įstaiga „Socialiniai paramos projektai“ kviečia į tradicinę Kūčių vakarienę į Vilniuje jau 17 metų veikiantį salotų barą „Mano guru“. Jame pastovų darbą ir galimybę grįžti į darbo rinką atranda socialinėje atskirtyje esantys asmenys.

Socialinis verslas „TEXTALE“ kuria sprendimus žiedinei ekonomikai: skatina atsakingą stilių, drabužių dalinimąsi, tekstilės pakartotinį naudojimą, perkūrimą ir perdirbimą.

TEXTALE siūlo dovanų kuponus tiems žmonėms, kurie nori savo artimiesiems padovanoti:  metų trukmės narystę taisančių, atnaujinančių ir besidalinančių bendruomenėje, galimybę įsigyti vienetinių, kokybiškų rankų darbo tvaraus dizaino gaminių, galimybę puoštis originaliai, atsinaujinti kitaip, be sąžinės graužaties, pasirinkimą mažinti savąjį mados CO2 pėdsaką, įdomią kelionę ugdyti tvaraus stiliaus įpročius, galimybę tęsti turimų daiktų istorijas, galimybę sutaupyti!

Rinkdamasis dovanoti TEXTALE kuponą, palaikysi smulkųjį verslą, leisi daiktų dalinimosi ratui suktis, prisidėsi prie tvarios mados edukacijos, investuosi į pokyčius ir pats tapsi tų pokyčių dalimi.

„Miesto laboratorija“ – tvarus ir aplinkai draugiškas edukacinis bendruomenės centras, savyje talpinantis kavinę, atvirą renginių erdvę, eko inovacijas, hidroponinį daržą, edukacinį sodą, galeriją ir „pasidaryk pats“ lauko žaidimų aikštelę vaikams. „Miesto laboratorija“ siūlo įsigyti dovanų kuponus, kurių galiojimo laikas  12 mėn. Juo galima  panaudoti „Miesto laboratorijos“ renginių metu (pavalgyti vėlyvuosius pusryčius ar vakarienę ir kt.).

„Miesto laboratorija“ taip pat siūlo įsigyti ir organinės sertifikuotos medvilnės džemperių ir marškinėlių. Tai kartu su Antakalnyje gyvenančiu grafiku Bernardu Burba („Bernardo dailė“) įgyvendintas projektas, skirtas Antakalniui ir jį pamilusiems žmonėms. Trys originalūs specialiai šiam projektui sukurti Bernardo Burbos piešiniai vaizduoja išskirtinę kalvotą ir miškingą Antakalnio panoramą, matomą nuo kito Neries kranto, Antakalnio mamutą Smėlio gatvėje (1957 m. šioje gatvėje išties rasti prieš beveik 14 000 metų gyvenusio mamuto kaulai) ir antakalniečių ir miestiečių pamėgtus vėlyvuosius pusryčius „Miesto laboratorijoje“, po senais Sapiegų parko klevais. Piešiniai atspausti ant organinės sertifikuotos medvilnės džemperių ir marškinėlių.

„Pirmas blynas“ – blynų restoranas, integruojantis žmones su intelektine negalia į visuomenę ir darbo rinką. Čia galite įsigyti dovanų dėžutes su istorija. Tai bendras Pirmas Blynas ir kitų penkių organizacijų iš keturių Lietuvos miestų projektas. „Juo siekiame parodyti, kad žmonės su negalia kuria ir gamina kokybiškus produktus. Įsigydami šias dovanų dėžutes Jūs prisidėsite prie darbo vietų bei prasmingos veiklos kūrimo neįgaliesiems asmenims visoje Lietuvoje, nes kiekvieną jose esantį produktą pagamino ir rūpestingai atrinko negalią turintys žmonės“, – sako dovanų kūrėjai.

Dovanų rinkiniai paruošti bendradarbiaujant kartu su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, negalią turinčių asmenų centru „Korys“, dienos centru „Šviesa“, dienos centru „Mes esame“ ir Trakų neįgaliųjų užimtumo centru.

Vilniaus arkivyskupijos Caritas siūlo įsigyti prabangią žvakę, kurią labdaros tikslais sukūrė kartu su žinomu šalies floristu Mantu Petruškevičiumi. „Labdaros projektai man visada buvo svarbūs. Norėjau sau iššūkio – kiek ir kuom galiu prisidėti. „Caritas“ visame pasaulyje gerai atpažįstamas dėl savo veiklos, todėl rinkausi bendradarbiauti su ilgas paramos tradicijas turinčia organizacija. Ir bendru rezultatu esu išties labai patenkintas,“ – sako M. Petruškevičius. Visos surinktos lėšos bus skirtos VA Carito žvakių dirbtuvėse dirbantiems žmonėms palaikyti.

„Atvira bendruomenė“ – Pal. J. Matulaičio socialinio centro sritis, kurioje susitinka asmenys su intelekto sutrikimais. Kartu dirbdami, padėdami vieni kitiems ir draugaudami, kuria kasdienybę, padarydami ją labiau priimančią ir atvirą.

„Atvira bendruomenė“ siūlo dovanas, kurios ne tik gražios, bet ir neša socialinę žinią. Tai rankų darbo gaminiai: užrašų knygelės, kalendoriai, atvirutės pagaminti naudojant socialinių dirbtuvių lankytojų piešinių motyvus. Jie pagaminti socialinėse dirbtuvėse, kuriose dirba žmonės su intelekto sutrikimais. Rinkiniai sukomplektuoti bendradarbiaujant su kitomis panašiomis socialinėmis dirbtuvėmis bei šeimos verslu. Taigi įsigiję šiuos rinkinius prisidėsite prie socialiai atsakingos visuomenės kūrimo – parodysite kitiems, kad žmonių su negalia darbas vertingas, naudingas ir reikalingas.

Parduotuve.neregiai.lt – regos negalią turinčių žmonių internetinė parduotuvė, šiuos žmones vienija Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Pietvakarių centras, kuris yra nepelno siekianti organizacija. Visi gaminiai yra rankų darbo ir pagaminti su didžiule meile, šiluma.

 „Tai – ne tik daiktai. Tai  emocija, reiškinys, jausmas. Sunku nupasakoti žodžiais, ką tu jauti liesdamas nematančių akių, bet matančios širdies ir matančių rankų sukurtus dirbinius. Skarelė, kalėdinis žaisliukas, atvirukas, nutapytas paveikslas ar bet koks kitas dirbinys spinduliuoja šilumą ir šviesą Apsižvalgyk ir atrask sau širdžiai mielą ir patinkantį gaminį,“ – kviečia įsigyti prasmingų dovanų jų kūrėjai.

„Happimess“ labdaros iniciatyva paruošė „du viename“ pasiūlymą: dovanas, kurios dovanoja. Kalėdų proga sveikindami savo draugus, klientus, kolegas ar jų vaikus, tuo pačiu dovanosite viltį ir tikėjimą gražesniu rytojumi, lengvesne buitimi, geresne sveikata mūsų globojamoms šeimoms ir jų sunkiai sergantiems vaikams. Kiekviena dovana atkeliaus su žinute apie daromus gerus darbus.

„Betzatos bendruomenės“ Lobių dirbtuvės – tai vieta, kur gimsta gražūs daiktai iš bendrystės ir bendradarbiavimo. Čia žmonės, turintys intelekto sutrikimų, padedami profesionalaus meistro, darbuotojų ir savanorių gamina įvairius gaminius iš medžio. Gaminiai skirti visiems, kuriems patinka medis ir visiems, kurie nori prisidėti prie žmonių su negalia prasmingo užimtumo ir darbinių įgūdžių ugdymo.

Fotografijų albume „100 metų kartu“ rasite 37-ių Lietuvos šimtamečių (1918-aisiais ir anksčiau gimusių žmonių, tiesioginių nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo liudytojų), prisiminimus ir patirtis, skirtingų profesijų, tautybių, socialinių ar kultūrinių sluoksnių atstovų išgyvenimus. Autentiški šimtamečių pasakojimai atskleidžia, kaip Lietuvos valstybei svarbūs įvykiai pakeitė jos žmonių likimus, kaip kartu su Lietuva pastarąjį šimtmetį keitėmės mes, Lietuvos žmonės. Šis albumas – tarsi kelionė po paprastų Lietuvos žmonių atminties kerteles, retrospektyvus žvilgsnis į šimtamečių išgyvenimus, atspindinčius šalies istorinės raidos visumą.

„100 metų kartu“ – tai M. Čiuželio labdaros ir paramos fondo kartu su fotografe M. Požerskyte ir kino gamybos įmone UAB „Artbox“ 2017-2018 metais įgyvendintas meninių vizualizacijų projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis Lietuvos Respublikos bendraamžių ir jų artimųjų atsiminimus, patirtis, gyvenimo istorijas.

ETIAM kalėdinės dovanos – tai prasmingi ir tvarūs atradimai. Vandenį šarminančios gertuvės padės palaikyti skysčių balansą ir suteiks daugiau energijos, sulankstomi puodeliai STOJO sutaupys visą kalną vienkartinių puodelių, natūralus dezodorantas NUUD suteiks ilgalaikę apsaugą, leisdamas jūsų kūnui kvėpuoti. O rankos, panardintos į KK Fashion vilnones pirštines, bus apgaubtos šiluma iki pat pavasario.

„Žalia krautuvėlė“ siunčią “Žalią žinutę” ir kviečia dovanoti Žemei tvarius įpročius – naudoti daugkartinius maišelius ir kitus aplinkai draugiškus daiktus, atrasti keliaujančios tekstilės grožį bei prasmę, burti žaliuosius bendraminčius ir įkvėpti žmones gyventi tvariau.

Visos „Žalios krautuvėlės“ dovanos yra tvarios – daugkartiniai maišeliai iš antrinės tekstilės, vietinių kūrėjų darni produkcija ir užsienio gamintojų ilgaamžiai ir aplinką tausojantys daiktai. Šios dovanos skatina keisti įpročius, mažinti plastiko taršą ir atkreipti dėmesį į vienkartinės kultūros padarinius.

„Tėviškės namų krautuvėlė jaunas socialinis verslas. Tai sveikatai palankaus, skanaus ir natūralaus maisto krautuvėlė sukurta visiems, kuriems aktualios sveikos mitybos žinios, natūralūs ir ekologiški produktai. Krautuvėlėje rasite įvairių maisto produktų užaugintų ir pagamintų pas patikimus Lietuvos ir ES šalių gamintojus, daugiausia iš smulkių, natūrinių ir ekologiškų ūkių.

„Skepetėlė“ – tai daugkartinė, daugiafunkcinė skarelė, pasiūta Lietuvoje pagal japoniškąjį furoshiki. Lengvas, patogus ir paprastas būdas supakuoti įvairios formos dovanas.

„Skepetėlė“  siūlo tvaresnį dovanų pakuotės pasirinkimą, nes yra skirta naudoti daug kartų. Įteikę dovaną, skarelę susigrąžinkite arba padovanokite, taip užtikrindami, jog ji ir toliau bus naudinga. Skepetėlės siuvamos ne iš užsakomųjų audinių, o iš siuvyklų nepanaudotų audinių likučių, taip  yra sutaupomos tekstilės atliekos. Skepetėlė – be galo naudingas daiktas ir tuomet, kai nelaukia jokia šventė. Ją galima naudoti vietoj pirkinių krepšio, papuošti namus, apsaugoti daiktus nuo dulkių ir dar daug ką nuveikti.

Laura Petruškė – architektė, edukatorė ir kūrėja, kurios  veikla sukasi aplink architektūrą, antrinį dizainą, bendruomenes ir kūrybiškos vietokūros temas. Virtualioje magėje galite įsigyti arba užsisakyti originalių kuprinių, rankinių ir dėklinių iš plastikinių maišelių ir vaisių tinklelių.

Virtualią Kalėdinę mugę surasite čia:

https://www.facebook.com/events/1498359053872485/?active_tab=discussion

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top