“Socialinio verslo ir inovacijų forumas” – jau netrukus

SOCIALINIO VERSLO IR INOVACIJŲ FORUMAS

Paspartinkime socialinio verslo plėtrą krizės metu!

2023 m. gegužės 5 d.

Pastaruoju metu, kai įvairių rūšių verslas buvo išbandytas iki savo galimybių ribų, socialinis verslas sparčiai augo. Jo atsparumas ir kūrybiškumas darant daug gero visuomenei, nepaisant visų kylančių iššūkių, kelia didelę pagarbą.

Šiandien vis dažniau susiduriame su sudėtingais iššūkiais: klimato kaita, skaitmeninimu, didėjančia socialine nelygybe ir demografiniais pokyčiais. Jau metus besitęsiantis karas prieš Ukrainą, energetikos ir ekonomikos krizės dar labiau apsunkino padėtį ir paskatinto suprasti, kad turime stiprinti pilietinę visuomenę, siekti įtraukties , kovoti su skurdu ir teikti geresnes socialines paslaugas. Be to, bandant įveikti neatidėliotinas šių krizių pasekmes, tampa akivaizdu, kad reikalingas esminis mūsų visuomenės pokytis, siekiant dar tvaresnio jos modelio tiek aplinkosauginiu, tiek socialiniu požiūriu. Šia prasme socialinis verslas išsiskiria iš kitų verslų  dėl savo įsipareigojimo pirmenybę teikti žmonėms ir planetai.

Socialinis verslas yra svarbus tiek bendram valstybės ekonomikos augimui, tiek sprendžiant visuomenei kylančius iššūkius. Šis sektorius per pastarųjų dešimtmečių krizes pademonstravo nepaprastą gebėjimą prisidėti prie bendruomenių atsparumo stiprinimo ir kūrimo bei mokėjimą suvaldyti esminius pokyčius, „<…> pralenkė kitus pramonės sektorius ir sukūrė iki 12 proc. darbo vietų, kartu spręsdamos pagrindines visuomenės problemas. Šių visuomenės problemas sprendžiančių įmonių mastas ir kolektyvinis poveikis yra didžiulis – vien Europoje yra 2,8 mln. socialinių organizacijų <…>“. (Socialinio verslumo svarba siekiant atsigavimo po krizės | Pasaulio ekonomikos forumas, Davosas, 2021 m.).

Daugelis visuomenės ir aplinkos iššūkių, su kuriais susiduriame šiandien, ateityje tik didės, o socialinis verslas turi parengęs daug atsakymų. Šių metų „Socialinio verslo ir inovacijų forumas“ vėl kviečia socialinio verslo ekosistemos lyderius atviram dialogui su politikais, kurio metu pagerbsime socialinių verslininkų ir novatorių pasiekimus ir jų kuriamus vertingus pokyčius. Turime ir kuo pasidžiaugti, pavyzdžiui, praėjusiais metais Lietuvoje įkurtu Europos socialinių inovacijų kompetencijų centru. Forumo metu sužinosime daugiau apie šio centro planus, taip pat aptarsime, kas nuveikta praėjus daugiau nei metams, kai Europos Komisija patvirtino Socialinės ekonomikos veiksmų planą, ir ieškosime būdų, kaip paspartinti šio sektoriaus darnų vystymąsi.

Forumą jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos socialinio verslo asociacija kartu su Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetu, bendradarbiaudami su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Inovacijų agentūra, Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, Parlamentiniu demokratijos forumu, Kanados ambasada, Europos socialinės integracijos tinklu, Europos socialinio fondo agentūra ir kitais partneriais, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.

Renginį globoja Lietuvos Respublikos Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Renginys organizuojamas mišriu būdu.

REGISTRACIJA vyksta iki balandžio 24 d.

Vieta – virtualiai ir Konstitucijos salėje, Lietuvos Respublikos Seimo I rūmai (Gedimino pr. 53, Vilnius)*

* Vietų skaičius kontaktiniam dalyvavimui renginyje Seime ribotas. Jūsų registraciją patvirtinsime artimiausiu metu, jei bus laisvų vietų.

RENGINIO PROGRAMA

9.30–10.00

 

Registracija

10.00–10.10

J. E. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos ČMILYTĖS-NIELSEN sveikinimo kalba (patvirtinta)

10.10–11.10

Aukšto lygio politikų sesija apie socialinio verslo plėtros viziją

 • Nicolas SCHMIT, už užimtumą ir socialines teises atsakingas Europos Komisijos narys (virtualiai)
 • Thierry BRETON, už vidaus rinką atsakingas Europos Komisijos narys (tikslinama)
 • Aušrinė ARMONAITĖ, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrė
 • Martynas Šiurkus, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras
 • Kazys STARKEVIČIUS, Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas
 • Dmytro NATALUKHA, Ukrainos Aukščiausiosios Rados Ekonominės plėtros komiteto pirmininkas

11.1011.50

Pagrindinis pranešimas: Víctor MESEGUER SÁNCHEZ, Ispanijos Karalystės socialinės ekonomikos komisaras

12.00–13.00

Pertrauka

13.00–14.15

Kiti pranešimai ir pasisakymai

 

I SESIJA. Socialinis verslas yra svarbus tiek bendram valstybės ekonomikos augimui, tiek sprendžiant visuomenei kylančius iššūkius. Šis sektorius per pastarųjų dešimtmečių krizes pademonstravo nepaprastą gebėjimą prisidėti prie bendruomenių atsparumo stiprinimo ir kūrimo bei mokėjimą suvaldyti esminius pokyčius. Be to, tai yra milijardinį potencialą turintis sektorius, skatinantis ekonomikos vystymąsi. Šioje sesijoje kalbėsimės, kokių veiksmų turi imtis mūsų atstovaujamos institucijos ir organizacijos bei kokių reikia sąlygų norint sukurti klestinčio socialinio verslo ekosistemą.

Pranešimus skaitys ir pasisakys:

 • Viktorija BRAŽIŪNAITĖ, Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė
 • ROMUALDA STRAGIENĖ, Inovacijų agentūros direktorė
 • Petro DARMORIS, organizacijos „Social Economy Ukraine“ vadovas
 • Viktorija NAUSĖDĖ,  socialinio žiedinės mados startuolio „TEXTALE“ steigėja ir direktorė
 • Sigrid PETERSSON NEDKVITNE, Norvegijos socialinės įmonės „Friskus“ generalinė direktorė
 • Brandon SILVER, tarptautiniu mastu žmogaus teises ginantis teisininkas, Raulio Valenbergo žmogaus teisių centro Kanadoje politikos ir projektų direktorius
 • Vladas LAŠAS, verslininkas, vienas iš organizacijos „Carbon War Room“ įkūrėjų, konferencijos TED globėjas (tikslinama)

14.1515.30

II SESIJA. Antroje sesijoje socialinės inovacijos bus pristatomos kaip būdas spręsti ES šalių šiuolaikinių visuomenių iššūkius. Būtent dėl šios svarbios priežasties, socialinės inovacijos yra įtrauktos į naujo ES struktūrinių fondų laikotarpio ESF+ programas. Kaip galime panaudoti socialines inovacijas aktyvesnėms, įtraukesnėms ir sąmoningesnėms bendruomenėms kurti visoje Europoje? Kokia yra iniciatyvos „ESF+ socialinės inovacijos+“ vizija ir kokie tikslai?

Įžvalgomis dalinsis Europos komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato ESF+ skyriaus vadovas ir nacionaliniu lygmeniu veikiantys socialinių inovacijų srities ekspertai iš Airijos, Lenkijos, Lietuvos, Suomijos ir Portugalijos.

Pranešimus skaitys:

 • Jeroen JUTTE, Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato Europos socialinio fondo+ skyriaus vadovas, Europos Komisija
 • Filipe ALMEIDA, Portugalijos socialinių inovacijų misijos atstovybės vadovas
 • Dominika TADLA, Europos socialinio fondo departamento direktoriaus pavaduotoja, Lenkijos plėtros fondų ir regioninės politikos ministerija
 • Valtteri KARHU, Suomijos ekonomikos reikalų ir užimtumo ministerijos vyriausiasis specialistas
 • Madeleine CLARKE, GENIO generalinė direktorė, Airija
 • Justina LUKAŠEVIČIŪTĖ, Nevyriausybinių organizacijų plėtros skyriaus patarėja
 • Neringa POŠKUTĖ, Europos socialinio fondo agentūros Socialinių inovacijų ir tarptautinių iniciatyvų skyriaus vadovė, ESF+ iniciatyvos „Socialinės inovacijos+“ vadovė

Moderatorius:

Risto RAIVIO, Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato Europos socialinio fondo+ skyriaus vyresnysis ekspertas

15.30–16.00

Kavos pertrauka

16.0017.00

Diskusija: parlamento, vyriausybių, socialinių įmonių, verslo, akademinės bendruomenės ir žiniasklaidos vadovai diskutuos apie socialinio verslo ekosistemų vystymosi spartinimo būdus ir būtinus žingsnius, taip pat pristatys geriausią praktiką bei aptars išmoktas pamokas.

Diskusijos dalyviai:

 • Simas GAIDELIONIS, Eičių bendruomenės „Karšuva“ pirmininkas
 • Monika OŠMIANSKIENĖ, LR Seimo Europos reikalų komiteto narė
 • Lucie MONCION, Kanados Senato narė (tikslinama)
 • Filipe ALMEIDA, Portugalijos socialinių inovacijų misijos skyriaus pirmininkas
 • Kristīne VĒRPĒJA, organizacijos „Reach for Change“ programų ir partnerysčių Baltijos valstybėse vadovė
 • Lietuvos socialinio verslo asociacijos atstovas (tikslinama)
 • Ukrainos atstovas (tikslinama)
 • Poveikio investuotojas (tikslinama)

17.00–17.30

APIBENDRINIMAS IR BAIGIAMOJI SESIJA

REGISTRACIJA vyksta iki balandžio 24 d.

* Vietų skaičius kontaktiniam dalyvavimui renginyje Seime ribotas. Jūsų registraciją patvirtinsime artimiausiu metu, jei bus laisvų vietų.

 Daugiau informacijos – rasa.s@lisva.org

𝑆̌𝑖 𝑣𝑒𝑖𝑘𝑙𝑎 𝑦𝑟𝑎 𝐿𝑖𝑒𝑡𝑢𝑣𝑜𝑠 𝑠𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙𝑖𝑛𝑖𝑜 𝑣𝑒𝑟𝑠𝑙𝑜 𝑎𝑠𝑜𝑐𝑖𝑎𝑐𝑖𝑗𝑜𝑠 𝑠𝑡𝑖𝑝𝑟𝑖𝑛𝑖𝑚𝑜 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑜 𝐺-𝐴-𝐿-𝐼-𝑈’23 (𝑔𝑒𝑏𝑒̇𝑗𝑖𝑚𝑎𝑖-𝑎𝑡𝑠𝑡𝑜𝑣𝑎𝑣𝑖𝑚𝑎𝑠-𝑙𝑦𝑑𝑒𝑟𝑦𝑠𝑡𝑒̇-𝑖𝑛𝑜𝑣𝑎𝑐𝑖𝑗𝑜𝑠-𝑢𝑧̌𝑖𝑚𝑡𝑢𝑚𝑎𝑠) 𝑑𝑎𝑙𝑖𝑠 𝑖𝑟 𝑦𝑟𝑎 𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑢𝑜𝑗𝑎𝑚𝑎 𝑆𝑜𝑐𝑖𝑎𝑙𝑖𝑛𝑒̇𝑠 𝑎𝑝𝑠𝑎𝑢𝑔𝑜𝑠 𝑖𝑟 𝑑𝑎𝑟𝑏𝑜 𝑚𝑖𝑛𝑖𝑠𝑡𝑒𝑟𝑖𝑗𝑜𝑠.E

 

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top