Naujienos
Kur galima paragauti protėvių istorijos?

Muziejus po atviru dangumi, kur tiek vaikai, tiek suaugusieji gali prisiliesti prie protėvių istorijos ne tik perkeltine, bet ir tiesiogine prasme – toks apibūdinimas labiausiai tiktų Širvintų rajone įsikūrusiam „Vikingų kaimui“. „Atvykusiems pas mus galima ne tik liesti įvairius eksponatus, bet ir juos išbandyti, pasimatuoti ar net ragauti,“ – sako viena iš šio muziejaus įkūrėjų Judita Korsakienė.

Skaityti daugiau:

Santuoka ar vardo suteikimas ar laidotuvės be religinių apeigų? Prašom!

Ar kada susimąstėte, kaip svarbius gyvenimo momentus, kuriuos įprastai lydi religiniai ritualai, įprasmina nereligingi žmonės? Naujagimio sutikimas, tuoktuvės, laidotuvių ceremonijos, organizuojamos remiantis humanistine filosofija, teigiančia, kad žmogus pats turi teisę ir atsakomybę suteikti prasmę savo gyvenimui – tokias paslaugas siūlo VšĮ „Laimingas žmogus“, jau surengusi daugiau nei 1000 unikalių ceremonijų.

Skaityti daugiau: 

Salotų baras padeda integruotis socialiai pažeidžiamiems žmonėms

Šiemet VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ ir jos valdomas salotų baras „Mano guru“ kartu su dar 11 dalyvių prisijungė prie socialiniam verslui skirtos intensyvios trijų mėnesių programos „Poveikio akademija“, kurią sėkmingai įgyvendino Lietuvos socialinio verslo asociacija. Jos metu mokėsi finansinio tvarumo, verslo plėtojimo, sėkmingos komunikacijos ir kitų, socialinių verslų steigėjams aktualių dalykų. Specialistų vertinimu šis projektas pasirodė geriausiai ir buvo apdovanotas „Luminor“ įsteigtu prizu – 3000 eurų finansiniu paskatinimu.

Skaityti daugiau: 

Zero Waste sostinė – Mažeikiai?

Zero waste (nulinių atliekų) filosofija kalba apie tvarumą, atsakingą gamybą bei vartojimą, kai nebereikalingi daiktai ne tiesiog išmetami ir papildo vis didėjančius sąvartynus, bet yra perdaromi, taisomi, atiduodami. Pasaulyje vis labiau populiarėjant atsakingam požiūriui, Lietuvos zero waste sostine pretenduoja tapti… Mažeikiai. Glaudžiai bendradarbiaudamos dvi Mažeikiuose įsikūrusios įmonės VšĮ „Būk su manimi“ ir VšĮ „Dirbinyčia“ siekia, kad kuo mažiau tekstilės gaminių, baldų, avalynės būtų tiesiog išmetama – dvi draugės, dirbdamos kartu siekia visiems išmetamiems daiktams suteikti antrą gyvenimą.

Skaityti daugiau:

Socialinio verslo sumanymai: elnių SPA, vietinė e. krautuvėlė, bendruomenės užimtumas

Kol įstatymuose nėra socialinio verslo sąvokos, nėra aišku, kiek tokių įmonių veikia Lietuvoje. Inovacijų agentūra skaičiuoja, kad apytikriai tokių verslų kiek per 100, o dažniausiai jis kuriasi Vilniuje ar Kaune, retai – regionuose. Tačiau verslo su socialiniu poveikiu iniciatyvų yra ir toliau nuo didmiesčių, o dalies jų veikla skirta ir įtraukti regiono bendruomenę.

Skaityti daugiau:

Kam gali padėti elnių terapija?

Ne vienas turbūt esame girdėję apie šunų ar delfinų terapiją, tačiau elnių terapija dar tikrai nėra labai plačiai žinoma. Tokią terapiją gali išbandyti visi, apsilankę netoli Kernavės įsikūrusioje gamtos oazėje. Čia penkiasdešimt jaukių tauriųjų elnių padeda nuraminti mintis ir jausmus, pajausti ryšį su gamta, gerinti žmonių emocinę būklę. Viena šio išskirtinio terapinio elnių ūkio „Elnių SPA“ įkūrėjų Rima Janužytė sako, kad taurieji elniai gali būti tiek puikiais terapiniais gyvūnais įvairias negalias turintiems vaikams, tiek kurti teigiamą atmosferą įmonių komandiniuose renginiuose.

Skaityti daugiau: 

Populiarų salotų barą valdantis socialinis verslas numato plėtrą

Pasibaigus intensyviai trijų mėnesių programai socialiniam verslui „Poveikio akademija“, paskelbtas pagrindinio „Luminor“ banko įsteigto 3 tūkst. eurų prizo nugalėtojas. Juo tapo VŠĮ „Socialiniai Paramos Projektai“, daug metų žinomi dėl sostinės centre įkurto salotų baro „Mano Guru“, kuriame sudaroma galimybė dirbti į visuomenę integruojamiems asmenims.

Skaityti daugiau:

„Poveikio akademijos“ finalas: žinios, vertingos dovanos, užsimezgęs bendradarbiavimas ir draugystė

Pasibaigus intensyviai trijų mėnesių programai socialiniam verslui „Poveikio akademija“, kurią organizavo Lietuvos socialinio verslo asociacija, paskelbtas pagrindinio „Luminor“ banko įsteigto 3 tūkst. eurų prizo nugalėtojas. Juo tapo VŠĮ „Socialiniai Paramos Projektai“, daug metų žinomi dėl sostinės centre įkurto salotų baro „Mano Guru“, kuriame sudaroma galimybė dirbti į visuomenę integruojamiems asmenims. Finansinis paskatinimas prisidės ir prie plėtros sumanymo – atidaryti antrą „Mano Guru“ filialą.

Skaityti daugiau:

Aktyvi bendruomenė nori auginti laisvus vaikus, dėl to... kuria savo verslą

Tiems, kurie sako, kad kažko negali, vertėtų susipažinti su Utenos rajone esančio Joneliškio kaimo bendruomene – kelios dešimtys žmonių čia bando pakeisti pasaulį ir daro viską, kad jų vaikai šiandienos visuomenėje užaugtų laisvi ir laimingi. Tam nuolat organizuojamos rankdarbių edukacijos, puoselėjamos lietuviškos tradicijos ir kultūra ir visa tai pamažu virsta bendruomenės verslu.

Skaityti daugiau:

Žemaitijos „syvais“ prekiauja elektroninėje parduotuvėje
Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

Krislelį žemaitiškos dvasios ir kultūros šiandien galima įsigyti ir internete – skuodiškės Rasos Valinskienės įkurta elektroninė parduotuvė sėkmingai prekiauja Žemaitijos amatininkų, tautodailininkų, kūrėjų gaminiais. Socialinio verslo įkūrėja visą gyvenimą pati užsiima rankdarbiais, tad per pandemiją sėkmingai išnaudojo laiką pasimokyti elektroninės prekybos ir į bendrą ratą subūrė nemažai rankdarbiais užsiimančių žemaičių – taip gimė internetinė parduotuvė „Syvas“.

Skaityti daugiau:

Rankdarbiai padeda šviesti apie (ne)galią

Kas bendro tarp tekstilinių rankdarbių ir negalios pažinimo? Marijampoliečių šeima – Tadas Bartaševičius bei Rūta Kupčinskaitė – tikina, kad šie dalykai gali sėkmingai papildyti vienas kitą. Jų įkurta mažoji bendrija „Spanguolės dirbtuvėlės“ jungia ne vieną veiklą – užsiima socialiniais bei edukaciniais projektais, bendruomeniniais renginiais, siūlo įsigyti šeimą suartinančius rankdarbių rinkinius. 

Skaityti daugiau:

Modelis be kojos ar neįgaliojo vežimėlyje? Taip, prašom!

Pirmą kartą susidūrę su šios modelių agentūros modeliais nustemba visi – iš komercinių ir socialinių reklamų, meno projektų į žiūrovą žvelgia neeiliniai veidai su neeilinėmis gyvenimo istorijomis. „Agentūra „Hero Talents“ įkurta tam, kad įgalintų negalią ar kitus kūno ypatumus turinčius žmones,“ – sako jos steigėja Ema Navickienė.

Skaityti daugiau:

Kaip padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims?

Apklausos rodo, kad maždaug penktadalis Lietuvoje gimdančių moterų patiria reikšmingų pogimdyvinės depresijos simptomų, bet nesulaukia joms tuo metu taip reikalingos pagalbos. Projekto „Mama mums rūpi“ įkūrėjos Asta Petraitienė ir Nida Vildžiūnaitė nusprendė situaciją pakeisti ir skatinti žmones atidumo jaunai mamai ir jos būsenoms. Jų teigimu, posakis, kad vaikui užauginti reikia viso kaimo – ne iš piršto laužtas.

Skaityti daugiau:

Išgyvenimo stovyklos – vaikų drąsai ir pažinčiai su prasmingomis profesijomis

Pilietiškumas, emocinis intelektas, savidisciplina – šias vaikų ir jaunuolių savybes ugdo išgyvenimo stovyklos, organizuojamos Jolitos Kuncaitienės ir jos įkurtos „Pilietiškumo ugdymo akademijos“. Stovyklų dalyviams sudaromos galimybės ne tik susipažinti su pasieniečių, policininkų, ugniagesių darbu, bet ir atrastais naujais gebėjimais įveikti kylančius sunkumus ar baimes. Stovyklas ne vienerius metus organizuojantys žmonės tikisi, kad ši veikla gali ne tik džiuginti širdį, bet ir padėti planuoti ateitį.

Skaityti daugiau:

„Poveikio akademijos“ dalyvei Jolitai Kuncaitienei įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“

Kovo 30 dieną Panevėžio miesto dailės galerijoje vyko iškilminga Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija. Šiais metais Seimo įsteigti medaliai įteikti šešiolikai laureatų. Tarp jų ir „Poveikio akademijos“ dalyvei Jolitai Kuncaitienei, moteris apdovanota už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.  

Skaityti daugiau:

Ketvirtoji „Poveikio akademijos" mokymų sesija

Ketvirtoji  „Poveikio akademijos“ sesija vyks balandžio 5 d. 9:00 – 10:30 val. „Kaip turėtumėte parengti lėšų pritraukimo strategiją ir ko ieško investuotojai?“Pranešėjas – BALTIC SANDBOX inovacijų akceleratoriaus įkūrėjas, plėtros vadovas Andrius Milinavičius.

Kviečiame dalyvauti „Poveikio akademijoje“

Ar esate pasirengę pakelti savo veiklą į kitą lygį  finansiškai tvarų, atsparų ir pokyčius kuriantį verslą? Tuomet šis kvietimas jums!

Skaityti daugiau:

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top