Socialiai atsakingi viešieji pirkimai – situacija, žinomumas ir gebėjimai

Europos Komisija siekia pagerinti šalių narių socialiai atsakingų viešųjų pirkimų situaciją. Šiuo tikslu Europos Komisijos Vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinis direktoratas (DG GROW) pavedė Europos inovacijų vietos plėtros asociacijai (AEIDL), jos partneriams ICLEI – Vietos valdžios institucijos už tvarumą ir DIESIS tinklui bei jos subrangovui Europos regionų ir miestų socialinės ekonomikos tinklui (REVES) atlikti situacijos analizę ir suorganizuoti mokymus .

🌍 Šios inciatyvos veiklomis siekiama sudaryti socialiai atsakingų viešųjų pirkimų (toliau – SAVP) žemėlapį, o jo rezultatus panaudoti mokymams ir komunikacijai 12 valstybėse narėse (Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Ispanijoje, Kipre, Lietuvoje, Liuksemburge, Maltoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Suomijoje ir Suomijoje). Lietuvos socialinio verslo asociacija dalyvauja kaip nacionalinio lygmens partneris veiklų įgyvendinimui Lietuvoje.

📈 Veiklas, kurios bus įgyvendinamos iki kitų metų rudens, sudarys 2 kryptys:

♦️ Mokymai: Europos Komisija ir EISMEA organizuos mokymus 12 pirmiau minėtų šalių, kad sustiprintų pagrindinių grupių – valdžios institucijų, socialinės ekonomikos organizacijų ir (arba) įmonių bei kitų ekosistemos dalyvių – žinias ir gebėjimus apie SAVP.

♦️ Komunikacija: Europos Komisija, EISMEA drauge su Lietuvos socialinio verslo asociacija per ES masto viešinimo kampaniją didins viešųjų pirkėjų informuotumą apie SAVP naudą, o socialinės ekonomikos įmones informuos apie SAVP teikiamas galimybes.

🔎 Siekiant geriau suprasti situaciją Lietuvoje, šiuo metu analizuojame ekosistemos poreikius bei iššūkius. O norėdami surinkti daugiau informacijos apie pagrindinius viešojo sektoriaus ir socialinės ekonomikos veikėjų komunikacijos šaltinius ir kanalus, parengėme trumpą klausimyną, kuris mums padės geriau komunikuoti jums aktualią informaciją, susijusią su SAVP. ▶ Čia pateikiama nuoroda su daugiau informacijos ir pačia apklausa, kurią užtruks atsakyti iki 10 minučių: ✍️ APKLAUSA

✉️ Jei jums aktualu SAVP sritis ir norite daugiau žinoti bei pagerinti gebėjimus, maloniai prašome susisiekti su mums, kad galėtume jus įtraukti į prasidedančias aktualias žinomumo didinimo ir gebėjimų stiprinimo veiklas – kristupas.b@lisva.org

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top