Nauja tarpvalstybinė iniciatyva „Buy Social Europe B2B“ – naujos galimybės socialiniams verslams

SEWF Social Procurement Fringe Day – 10th of October 2023 – Rode Hoed, Amsterdam

Nauja tarpvalstybinė iniciatyva „Buy Social Europe B2B“ pakelia socialinių pirkimų judėjimą Europoje į kitą lygį, dar labiau atverdama socialinėms įmonėms 500 mlrd. USD rinkos galimybę. Ji vienija 23 partnerių konsorciumą, kuris bendradarbiaus, kad paspartintų pagrindinių ir socialinių įmonių prekybos partnerystę 17 Europos šalių.

Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje mes vis labiau suvokiame neatidėliotinus pasaulinius socialinius ir klimato iššūkius bei labiau įtraukiančios ir tvaresnės ekonomikos poreikį. Augantis socialinis ir teisinis spaudimas ragina įmones tvirtai integruoti tvarumą į savo verslo strategijas ir veiklą. Socialinių pirkimų koncepcija – pirkimas iš socialinių įmonių, kurios pirmiausia iškelia žmones ir planetą – tapo galinga tvarumo strategija. Tai suvienija tikslą ir pelną geresniam rytojui, leisdama pagrindinėms įmonėms įsigyti joms reikalingų prekių ir paslaugų, tuo pačiu padidindama savo tiekimo grandines poveikį, naujoves ir įvairovę.

2023 m. socialinių įmonių pasaulio forumo savaitę Amsterdame, Nyderlanduose, oficialiai pristatyta nauja tarptautinė iniciatyva „Buy Social Europe B2B“. Ateinančiais metais socialinių pirkimų judėjimas Europoje ir visame pasaulyje pakils į kitą lygį. Iki šiol turėdami 23 partnerius iš 17 šalių, socialinių pirkimų pionieriai iš visos Europos ir pasaulio sujungia jėgas. Iniciatyva į vieną judėjimą sujungia ilgamečius ir labiausiai patyrusius socialinių pirkimų srities ekspertus visame pasaulyje. Judėjimas tokiu būdu gali būti grindžiamas dešimtmečius sukaupta pagrindinių partnerių, gerai pripažintų ir gerbiamų socialinių įmonių tarptautinių ir nacionalinių socialinių tinklų ir ekosistemų veikėjų patirtimi. Konsorciumo ir partnerių steigimo tikslas – pasiūlyti vieno langelio principą socialiniams pirkimams per pagrindinių ir socialinių įmonių partnerių tinklą, turintį tarptautinį ir vietinį pasiekiamumą.

Svarbus partnerių suvienijimas ir radikalus bendradarbiavimas padės iš esmės padidinti informuotumą, gebėjimų ugdymą ir suderinimo galimybes abiem socialinių ir pagrindinių įmonių pasiūlos ir paklausos spektro pusėms. Poveikis: sėkmingesnės prekybos partnerystės tarp pagrindinių ir socialinių įmonių, daugiau ilgalaikių galimybių didinti inovacijas per partnerystes ir teigiama pažanga pereinant prie naujos ekonomikos per ateinančius kelerius metus.

„Buy Social Europe“ B2B iki šiol gavo 0,5 mln. EUR finansavimą iš Europos Sąjungos ir tarptautinės programinės įrangos įmonės SAP, ilgamečio socialinių pirkimų srities eksperto ir verslo lyderio. Be to, kiekvienas konsorciumo partneris bendrai finansuoja bent 10 % vykdomos veiklos. Nauji bendro finansavimo partneriai laukiami ir gali susisiekti: team@euclidnetwork.eu.

Sužinokite daugiau apie iniciatyvą ir prisijunkite prie „Buy Social European and global“ judėjimo šiandien kaip socialinė įmonė, pagrindinė įmonė, finansuotoja ar (tarptautinis) socialinių įmonių tinklas čia

Social Europe B2B konsorciumas

„Buy Social Europe B2B“ konsorciumui vadovauja „Euclid Network“ – Europos socialinių įmonių tinklas, pastaraisiais metais renkantis Europos socialinių pirkimų praktikos bendriją kartu su Pasaulio socialinių įmonių forumu (SEWF) pasauliniu lygiu. Abi organizacijos, kaip tinklų tinklai, suburia daugiau nei 100 organizacijų bendruomenę ir tinklą iš daugiau nei 60 šalių vietos, nacionaliniu, Europos ir pasauliniu lygiu, pasisakydamos už pokyčius. SEWF yra ilgiausiai socialinių pirkimų tema pasaulyje veikianti konferencija. Be to, jis yra „People and Planet First“ patvirtinimo globėjas. Naujasis patvirtinimo prekės ženklo logotipas buvo pristatytas spalio 12 d. Šis patikrinimas padeda nustatyti socialines įmones socialiniams ir tvariems pirkimams.

Tarp pagrindinių partnerių taip pat yra Social Enterprise UK – prekės ženklo „Buy Social“ išradėja ir „Buy Social“ prekės ženklo savininkė nuo 2012 m. „Buy Social Europe B2B“ iniciatyva papildo „Buy Social Europe Corporate Challenge“ iniciatyvą, kuriai vadovauja Social Enterprise UK, bendradarbiaujant su SEWF ir Euclid Network. Pastaroji iniciatyva nuo tada, kai ji buvo pradėta prieš septynerius metus, socialinėms įmonėms sėkmingai nukreipė daugiau nei 400 mln. Iniciatyva neseniai buvo perduota naujai įsteigtai socialinei įmonei „Telos“.

Kiti pagrindiniai tarptautiniai partneriai yra: Yunus Social Business, Social Entrepreneurship Netzwerk Deutschland (SEND), Social Enterprise NL, Reach for Change, Sustainable Procurement Pledge, SAP ir Ciurich Insurance, taip pat dar 13 partnerių, veikiančių nacionaliniu lygiu: Belgija (Sociale InnovatieFabriek), Bulgarija (BCause Foundation), Kroatija (Act Grupa), Prancūzija (Mouvement Impact France), Graikija (Verslumo akademija (AKEP), Vengrija (Vengrijos socialinių įmonių koalicija), Airija (Airijos socialinių įmonių Respublika). , SERI) Latvija (Latvijos socialinio verslumo asociacija, SEAL), Lietuva (Lietuvos socialinio verslo asociacija, LISVA), Portugalija (Associação Portuguesa para a Inovação Social – Eslider), Serbija (Smart Kolektiv), Slovėnija (Fund2740), Šveicarija (Social). Įmonių tinklas Šveicarija, SENS).

Sužinokite daugiau apie partnerius čia

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top