Lietuvos socialinio verslo asociacija kreipėsi į Lietuvos Europos Parlamento narius, kad jie palaikytų Europos Parlamento Socialinės ekonomikos grupės atnaujinimą. LISVA, kaip vienas iš „Social Economy Europe“ partneris – didžiausios organizacijos, atstovaujančios socialinei ekonomikai (SE) Europos lygiu, siekia atnaujinti Europos Parlamento Socialinės ekonomikos grupę.
Socialinė ekonomika (SE) yra esminė Europos Sąjungos socialinės ir ekonominės sistemos dalis, apimanti 4,3 milijono įmonių ir organizacijų, kurios įdarbina 11,5 milijono žmonių, suburia 135 milijonus organizacijų narių ir 95 smulkių vietos lygmens verslų. SE sudaro kooperatyvai, savitarpio pagalbos bendrovės, asociacijos, fondai ir socialinės įmonės, kurių pagrindinės vertybės ir bruožai yra asmens ir socialinio tikslo pirmenybė prieš kapitalą, demokratinis valdymas bei didžiosios dalies pelno ar pertekliaus reinvestavimas siekiant darnaus vystymosi tikslų.
Tarptautinės institucijos, tokios kaip EBPO, TDO, JT ir Europos Komisija, pripažino, kad socialinė ekonomika pasiūlo įvairias įmones ir organizacijas, vienijamas bendrų vertybių bei stipraus visuomeninio įsipareigojimo, prisidedančias prie ekonomikos, kuri tarnauja žmonėms ir teikia inovatyvius sprendimus svarbiausiems ekonominiams, socialiniams bei aplinkosauginiams mūsų laikmečio iššūkiams: ekologinei pertvarkai, kokybiškoms darbo vietoms visiems, įtraukties, socialinės apsaugos ir kokybiškų socialinių paslaugų prieinamumo visiems užtikrinimui, vietos, regiono ir kaimo plėtros, socialinių bei technologinių inovacijų srityse. Be to, SE prisideda prie gyvybingos demokratinės Europos per pilietinės visuomenės organizacijas ir jų dalyvavimo procesus.
Atsižvelgiant į Europos Komisijos 2024-2029 m. mandato politines gaires, tikime, kad ES labiau nei bet kada reikia ekonomikos, kuri teikia pirmenybę žmonėms ir planetai, nes ji atsako į daugelį svarbių ES iššūkių, tokių kaip reindustrializacija bei ES autonomija, prieinamą sveikatos priežiūrą ir būstą, kokybiškas darbo vietas bei žaliąją pertvarką. Socialinės ekonomikos veiksmų plano (SEAP) įgyvendinimas, parlamentinės grupės atnaujinimas gali padėti spręsti šiuos svarbius klausimus.
Nuo 1990 m. aktyviai veikianti Socialinės ekonomikos parlamentinė grupė užtikrina nuolatinį dialogą tarp Europos Parlamento narių, kitų Europos institucijų, valstybių narių ir socialinės ekonomikos sektoriaus. Ji yra gyvybiškai svarbi, siekiant įtraukti socialinės ekonomikos perspektyvą į EP teisėkūros ir ne teisėkūros darbą. Per šį pasiteisinusį formatą pavyko pasiekti stiprų socialinės ekonomikos pripažinimą, kuris pasiekė reikšmingų įsipareogojimų 2021 m., kai ES patvirtino Socialinės ekonomikos veiksmų planą (SEAP). Ši iniciatyva pasiūlo įvairias politikas, veiksmus ir paramos mechanizmus, leidžiančius SE ekosistemai klestėti visoje ES.
Ši veikla yra Lietuvos socialinio verslo asociacijos stiprinimo projekto G-A-L-I-U’24 (gebėjimai-atstovavimas-lyderystė-inovacijos-užimtumas) dalis ir yra finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.