Naujienos

Ko savivaldybės tikisi iš NVO kaip patikimo partnerio? Nacionalinis švietimo NVO tinklas kartu su partneriais, š.m. gegužės 22-ąją surengė nuotolinę fokus grupės diskusiją su savivaldos atstovais.
Kartu aptarėme:
🔹 ko savivaldybės tikisi iš NVO partnerystės,
🔹 kaip vertinamas NVO patikimumas,
🔹 kuo naudingas galėtų būti NVO atskaitomybės standartas.

Diskusiją moderavusi VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja ir Pilietinės visuomenės instituto vadovė Ieva Petronytė-Urbonavičienė apibendrino, jog diskusijoje ryškėjo aiškūs lūkesčiai NVO atskaitomybės standartui kaip pasitikėjimo, partnerystės ir pačių organizacijų augimo įrankiui. Jis galėtų stiprinti NVO reputaciją ir savivaldybių bei bendruomenių bendradarbiavimą.

Nors standartas buvo matomas ir kaip savotiškas „ženkliukas“ – NVO signalas apie rimtą nusiteikimą darbui ir skaidrią veiklą – pabrėžta, kad didžiausią vertę jis turėtų kaip strateginis pačių NVO įrankis: padedantis įsivertinti stipriąsias puses ir įvardinti, kur dar reikia augti. Taip pat svarstyta, kad atskaitomybės standartą galėtų pasitelkti ir savivaldybės ar NVO skėtinės organizacijos, siekdamos kryptingai stiprinti savo rajonų ar tinklo NVO. Kartu atkreiptas dėmesys, kad jei standartas taptų privalomas, būtina numatyti finansavimo šaltinius NVO pasirengimui, jo netaikyti universaliai, atsižvelgti į organizacijų dydį ir veiklos pobūdį. 
Šios diskusijos parodė, kad savivaldos atstovai NVO atskaitomybės standartą pirmiausia sieja ne su administracine kontrole, o su sektoriaus stiprinimu ir pasitikėjimo prielaidų plėtra.

Diskusijos vykdomos pagal projektą „Nevyriausybinių organizacijų vaidmens stiprinimas ir jų skaidrumo didinimas”. Projektas finansuojamas 2024-2029 m. Šveicarijos konfederacijos ir Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo programos „Pilietinis įsitraukimas” ir bendrojo finansavimo lėšomis.

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top