„Poveikio akademijos“ finalas: žinios, vertingos dovanos, užsimezgęs bendradarbiavimas ir draugystė

Pasibaigus intensyviai trijų mėnesių programai socialiniam verslui „Poveikio akademija“, kurią organizavo Lietuvos socialinio verslo asociacija, paskelbtas pagrindinio „Luminor“ banko įsteigto 3 tūkst. eurų prizo nugalėtojas. Juo tapo VŠĮ „Socialiniai Paramos Projektai“, daug metų žinomi dėl sostinės centre įkurto salotų baro „Mano Guru“, kuriame sudaroma galimybė dirbti į visuomenę integruojamiems asmenims. Finansinis paskatinimas prisidės ir prie plėtros sumanymo – atidaryti antrą „Mano Guru“ filialą.

Trijų mėnesių trukmės „Poveikio akademijos“ programoje šiemet dalyvavo 12 socialinių verslų, kurie atrankoje įveikė net 42 pretendentus.  Dalyvių mokėsi didinti verslo atsparumą, ieškoti naujų priemonių pastarųjų krizių padariniams spręsti. Programa buvo skirta visiems socialiniams verslams, nesvarbu, kokia jų pasirinkta teisinė forma – uždaroji akcinė bendrovė, mažoji bendrija, viešoji įstaiga, asociacija ar labdaros fondas. Dalyviams surengtos 4 ekspertinės mokymų sesijos, taip pat suteiktos konsultacijos, galimybė dalyvauti kitose naudingose veiklose, individuali mentorystė.

Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovė Viktorija Bražiūnaitė tvirtina, kad socialiniai verslai susiduria su iššūkiais, todėl galimybė pasinaudoti „Luminor“ banko remiamu projektu yra puikus įrodymas, kad ir nedideli pokytį visuomenėje  kuriantys verslai yra vertingi ir labai svarbūs. „Šiandien susiduriame su sudėtingais iššūkiais – klimato kaita, skaitmeninimu, didėjančia nelygybe ir demografiniais pokyčiais. Besitęsiantis karas Ukrainoje, energetikos ir ekonomikos krizės dar labiau apsunkino padėtį. Tampa akivaizdu, kad reikalingas esminis mūsų visuomenės pokytis. Šia prasme socialinis verslas pirmauja dėl savo įsipareigojimo pirmenybę teikti žmonėms ir planetai“, – sako V. Bražiūnaitė.

„Džiugu matyti, kad kasmet socialinio verslo projektai vis aktyviau kaupia reikalingas žinias. Smagu prisidėti prie tos veiklos, kuri sukuria didžiulę pridėtinę vertę – pagerina pažeidžiamų žmonių gyvenimo kokybę, prisideda prie aplinkos tausojimo, skatina gyventi sveikesnį, tvaresnį gyvenimą. Bendraujant su socialinio verslo atstovais kaskart supranti, kokį didelį darbą jie daro ir kaip svarbu juos palaikyti, jiems patarti, pasidalinti savo žiniomis“, – teigia Vytis Žegužauskas, „Luminor“ banko Verslo klientų skyriaus vadovas.

Vertingos dovanos 2 ir 3 vietų nugalėtojams

Antros vietos nugalėtoja tapo „Hero Talents“ – modelių agentūra, įdarbinanti žmones, turinčius negalią ar kitų kūno ypatumų. Antros vietos nugalėtojui JCDecaux padovanojo reklamą skaitmeninių ekranų tinkle “Auksinis pėsčiųjų ratas”, išsidėsčiusiame Vilniaus širdyje. Prizo vertė – 2500 eurų.

Trečioje vietoje – bendradarbiaujančios VšĮ „Būk su manimi“ ir VšĮ „Dirbinyčia“ iš Mažeikių – jos surenka nereikalingus, dėvėtus tekstilės gaminius, buities daiktus, juos atnaujina, perdirba, persiuva į kitus naudoti vėl. 3 vietos nugalėtojoms atiteko advokatų kontoros  ILAW LEXTAL įsteigtas 1000 eurų vertės privačių konsultacijų paketas.

„Poveikio akademija“ buvo labai naudinga – padėjo išsigryninti įmonės strategiją, sulaukėme vertingų mentorių patarimų, kurie tikrai padės pažvelgti į savo verslą nauju žvilgsniu, nes mums tikrai reikia persitvarkyti. Ypatingai ačiū „Luminor“ bankui, įsteigusiam piniginį paskatinimą laimėtojui. Per daugelį veiklos metų esame sukaupę nemažai laimėjimų ir įvertinimų, bet finansinio paskatinimo sulaukėme bene pirmą kartą. Šie pinigai padės įgyvendinti dalį mūsų artimiausių tikslų“, – sako projekto nugalėtoja Enrika Mineikaitė, „Socialiniai Paramos Projektai“ vadybininkė.

Šis socialinis verslas „Poveikio akademijoje“ ieškojo sprendimų, kaip išspręsti pastarojo laikotarpio iššūkius ir jų pasekmes. E. Mineikaitės teigimu, programa padėjo išsigryninti įmonės strategiją, o mentorių patarimai padės į verslą pažvelgti naujai ir persitvarkyti.

„Mentoriai sesijose vienareikšmiškai patarė plėsti veiklą – atidaryti salotų baro filialą, tad dirbsime ta linkme. Laimėto piniginio prizo tam neužteks, bet dabar galėsime daugiau dėmesio skirti komunikacijai, galbūt interneto svetainės atnaujinimui ir kitoms reikalingoms veikloms“, – sako Enrika Mineikaitė, „Socialinių paramos projektų“ vadybininkė.

Sostinėje salotų baras žinomas ne tik dėl maitinimo – jame dirba įvairias priklausomybes turėję žmonės. Be galimybės dirbti, jiems teikiama ir kita pagalba – prireikus, „Socialiniai paramos projektai“ užtikrina socialinių darbuotojų ir psichologų pagalbą, turi galimybę net kurį laiką apgyvendinti integruojamus asmenis.

„Drąsa veikti ir keistis“

Lietuvos socialinio verslo asociacijos įsteigta nominacija „Drąsą veikti ir keistis“ atiteko MB „Syvas“, apie šį socialinį verslą bus sukurtas vaizdo reportažas ir paskelbtas asociacijos Youtube platformoje: https://www.youtube.com/@lietuvossocialinioversloas7305

Visiems „Poveikio akademijos“ dalyviams buvo įteiktos projekto rėmėjų įsteigtos dovanos: daugkartinės gertuvės, IQ žurnalai, „Verslo žinių“ prenumerata, rašikliai, bloknotai.

Dėkojame komisijos nariams:

LUMINOR banko verslo klientų skyriaus vadovui Vyčiui Žegužauskui, Jcdecaux Rinkodaros vadovei Jūratei Mizarei, advokatų kontoros ILAW LEXTAL advokatei ir partnerei Linai Šikšniutei-Vaitiekūnienei, Lietuvos socialinio verslo asociacijos valdybos nariui, teisininkui  Dariui Guobai, Inovacijų agentūros Socialinio verslo projektų vadovei Simonai Uvarovaitei ir „Verslo žinių“ žurnalistei, rubrikos „Mano verslas” redaktorei Gabijai Sabaliauskaitei.

Dėkojame pagrindiniam projekto rėmėjui – LUMINOR bankui.

„Luminor“ yra pirmaujantis nepriklausomas bankas Baltijos šalyse ir trečias pagal dydį finansinių paslaugų tiekėjas regione. Mes aptarnaujame asmenų, šeimų ir verslo finansinius poreikius. Kaip ir mūsų namų rinkos – Estija, Latvija ir Lietuva – mes esame jauni, dinamiški ir žvelgiantys į ateitį.

„Poveikio akademijos“ projekte dalyvavo:

VšĮ Pilietiškumo ugdymo akademija; VŠĮ Mediapressa, Mama mums rūpi; VšĮ „Socialiniai Paramos Projektai – Mano guru; Hero Talents agentūra; VšĮ Dirbinyčia; VšĮ Būk su manimi; MB Syvas; Joneliškio bendruomenė; VšĮ Elnių SPA; MB Spanguolės dirbtuvėlės; VšĮ Laimingas žmogus; VŠĮ Vikingų kaimas.

Daugiau Tautvydo Juknevičiaus nuotraukų:

Komunikacijos kampanija yra projekto „Drąsa veikti ir keisti‘22“ dalis ir yra finansuojama iš Lietuvos kaimo tinklo techninės pagalbos priemonės pagal programą „Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves“.

Sužinok pirmas apie artėjančius LiSVA renginius ir socialinio verslo naujienas.

Prenumeruok naujienas!

Scroll to Top